Gundam Build Fighters

4. ledna 2014 v 2:59 | Happy |  Anime
Vždycky najdu jednu z nejlepších sérií sezóny až na konci, ale tohle jsem skutečně nečekal. Gundam Build Fighters vypadá na první pohled jako seriál pro děti, podobně špatný jako Gundam Age. Ale překvapivě to má skvělý koncept i provedení. Je to jakýsi meta seriál z blízké budoucnosti, kde můžou lidi ovládat gunpla (plastové modely robotů) a bojují v turnajích. Díky tomu tam máte všemožné reference (Proboha, je tam pan Ral, kterého dabuje původní Ramba Ral) na všechny gundam seriály, co kdy vyšly. Jakože i wing, 00, seed, původní 0079, VŠECHNO. Je to divně příjemný vidět různý mechy z všemožných sérií, jak se kosí. A i ten meta svět je skvělý, vždycky jsem chtěl stavět gundam modely.

No, tak máte Ioriho, co staví skvělé modely, ale je hrozný pilot. Potká Reijiho (který pochází z jiného světa), který umí pilotovat a spolu se účastní mistroství světa. Nejblíž mi to připomnělo Beyblade, v těch bojích je skutečně napětí i akčnost. Je to neskutečně skvělá, horkokrevná zábava. Překvapivě to vůbec není gay, kromě faktu, že má Iori za matku strašnou MILF, tam je dokonce love interest a jde to podstatně dál než laciný teasing.

Dokonce i animace je výborná, ačkoliv to má boj skoro každou epizodu. A nemluvě o soundtracku.. tady snad jenom vyjmenovávám věci co jsou skvělý.
Nechápu to, vypadá to ve všech ohledech jako něco pro děti, ale přitom to je solidní zábava s propracovanými postavami, vyváženým dějem, akcí, prostě vším. Je to jedna z mála věcí, kde uvidíte jeden díl a hned musíte stahovat další. Ten pocit jsem dlouho neměl. Pro mecha fanoušky to je skvost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama