První dojem - Wake Up, Girls!

10. ledna 2014 v 21:56 | Happy |  Anime
Teoreticky bych se teď měl zoufale učit matematiku, ale fuck that. Zatím jsem vyzkoušel Buddy Complex, Mahou Sensou, Chuunibyou2, Noragami, Pupa, Witch Craft Works a Toaru Hikuushi e no Koiuta, ale u těch stejnak ještě jeden dva díly počkám. Až na Pupa, tam si ušetřím práci a rovnou to nazvu sračkou. Fucking DEEN.

Na Wake Up Girls jsem byl poměrně zvědavý. Hlavně teda protože na něm dělá Yamakan (Yukata Yamamoto), který je slavný hlavně pro taneční choreografii v Haruhi a Fractale, anime tak špatné, že podle toho měříte neúspěšnost. Když anime prodá míň než jeden ft (883 DVD), tak je fakt špatný. Přitom mělo jeho slovy "zachránit anime". Na neúspěšné fiasko je poměrně sebevědomí, což je svým způsobem roztomilé. Není teda divu, že kolem Wake up Girls byl docela hype. Vyhodí ho (podobně jako při režírování Lucky Star v KyoAni) z jeho vlastního studia? Prodá to jeden ft?

Vydali současně film i první díl seriálu. Děj je poměrně prostý. Krachující talentová agentura se rozhodne založit idolovou skupinu. O idolech jsem se zmiňoval několikrát. Je to fascinující, leč velmi depresivní povolání, které děláte, dokud nejste prošlý zboží, co nikdo nechce. Pak vás nahradí někým mladším. Stejně tak vás nahradí, pokud budete mít skandál, což třeba může být jenom, že má přítele. Ale mezitím zpíváte a tančíte (to první ani nemusíte umět, jste ve skupině), podáváte ruku (a doufáte že ta další nebude pokrytá spermatem) fanouškům a fotíte fotky v plavkách. Předstupeň ke zpěvačkám/herečkám/modelkám/pornu. Ale hej, alespoň je na rozdíl od korejek nenutí do plastik. Jestli tohle není důkaz, že Asiaté jsou uvnitř mrtví, tak už nevím.

Anime o tom jsou poměrně.. idealizované? Každopádně jsou jenom příjemné. Idolm@ster se svými komickými rivaly neměl skoro žádné napětí a stejnak love live byl taková lesbická komedie. WUG je nejblíž tomu idolm@steru, alespoň teda jeho začátku. Skupina neschopných holek se snaží prosadit, prezidentka agentury jim ukradla všechny peníze a zmizela, na jejich první koncert přijde všeho všudy 6 lidí. Asi bych přeháněl, kdybych říkal, že se snaží být realistické, ale rozhodně je o něco temnější. Holek je tu sedm a díky scénám s castingem mají dokonce i osobnosti. (což zbylým idol anime chybělo..)

Bohužel vypadají všechny stejně. Vzpomínám si na bývalého spolužáka, který mě povýšeně poučoval, jak všechno anime vypadá stejně a má velký oči. Byl to pěkný čůrák, co anime v životě neviděl. Každopádně tady jsou si dost podobné. Většinou je rozpoznáte podle prvků v obličeji (třeba... brada, obočí, cokoliv). Díky tomu -většinou- poznáte i nejhorší fanarty postav, když se náhodou trefí do těch klíčových bodů. Ale tady mají identické tvary hlav a jenom trošku odlišené tvary očí. Dělá mi to ještě větší problém si pamatovat jejich jména. ALE MĚLO TO 2D ANIMACI TANCE a to je masivní plus. To jsem od Idolm@stera neviděl. Miluju ručně kreslený tance. I ta choreografie byla výborná. Mám jenom strach, že tohle bude jediná scéna. Co se týče zpěvu, ten song se mi poměrně líbil, ale jako většina idol věcí mě to po měsíci přejde.

Překvapila mě přítomnost fan service. Paradoxně to idol shows většinou vůbec nemají. Ne, fakt. Čistota postav a takový shit. Ale tady hned byly velmi, VELMI detailní a početné pantyshoty v průběhu koncertu. Je to zahořklý obraz idol průmyslu, kde se musí holky prodávat, nebo chce Yamakan blatantně lovit peníze?

Tak jsem zvědavý jaký bude zbytek seriálu. V tomhle okamžiku z toho může být nejhorší propadák a trainwreck (ale který byl víceméně ospravedlněn tanečními scénami), dojemná série o tvrdosti práce idolů, nebo jenom průměrný, laciný idol anime v idol sezóně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama