Semestrálka

8. května 2014 v 19:24 | Happy |  Ostatní
Blíží se konec semestru, další zkouškový a hlavně teda prezentace mojí semestrálky. Upřímně řečeno já absolutně nemám tušení, jestli to je korektní implementace a třeba za to ani nedostanu zápočet. Každopádně jsem si vybral za téma něco, co jsem chtěl dělat už před nástupem na FEL. A to je hledání min v síti. Zatím to jakžtakž funguje, jenom přidávám funkce a dokonce to má chatovací plugin. Bylo s tím nesmírně sraní a nesmyslných chyb a slepých uliček, ale je to podle mě něco, co průměrný člověk po dvou semestrech vyplodí.

Současně s tím běží malé chatovací okno.
Náš cvíčí se po stížnostech, že lidem nedává dost včas komentáře ke kódu, rozhodl, že je nedá nikomu. Takže to budu prezentovat dost naslepo. (Což ostatně, to jsem minulý semestr dělal taky, ale tam to zdaleka nebylo tak komplexní.)


Původní verze vypada takhle. Předtím to bylo v konzoli. Teď je vtipný problém s tím, že to můžu hrát buď sám se sebou, nebo s jinými feláky, protože nikdo jiný nemá programovací prostředí javy a já se zatím neučil jak udělat spustitelné soubory. Nevadí. Hrát sám je cool.

Pro zajímavost jsem to rozdělil na server, uchovávající logiku hry, a klienta, který jenom odesílá příkazy a přijímá zpracované pole. Odesílají se objekty, jeden pro příkaz a jeden pro vykreslování min. Musel jsem sice dost rozjebat mou předchozí semestrálku, ale věci jako právě pole min zůstaly skoro netknuté a to ušetřilo dost času. Samozřejmě jsem na tom začal dělat před dvěma týdny a příští čtvrtek je prezentace, ale hej, alespoň mám analýzu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama