Edge of tomorrow

15. června 2014 v 13:01 | Happy |  Ostatní
Konečně jsem viděl adaptaci japonské scifi novely s Tomem Cruisem. Bylo to překvapivě skvělé. Sice to dost věcí z knihy pozměnilo, ale buďme upřímní, kniha byla docela průměrná.

Je to další film o válce s mimozemšťany. Mimozemšťané zdánlivě všechny bitvy vyhrávají, protože v okamžiku, kdy jejich polní velitel zemře, resetují den a zkusí to znova. Díky tomu po několika "pokusech" druhou stranu totálně devastují. No a major Bill Cage (Tom Cruise), původně jenom PR mluvčí, je po menším průseru s generálem nucen narukovat do boje. Boj je samozřejmě totální fiasko a Cage zemře. Záhadně ale dostane jejich schopnost. Tak začnou poměrně vtipné eskapády, kdy Cage opakuje den znova a znova a pomalu se zlepšuje. Samotné časové smyčky byly zpracované výborně. Často byly komedické a rozhodně to bylo celé velmi svěží a zábavné.

Vůbec byl film od začátku do konce poslední třetiny poměrně solidní a promyšlený. Rozhodně víc než bych čekal od letního akčního scifi flicku. Jako většina "a proč neletěli s do Mordoru na orlech?" otázek tam byla tak nějak vysvětlena. Jednapadesátiletý Tom Cruise vyzařoval charisma ze všech otvorů, ačkoliv je třeba šílený scientolog. Emily Blunt jako full metal bitch byla taky poměrně dobrá trefa. Co se týče zbytku castu, bylo poměrně zvláštní, jak je na konci přesvědčil na sebevražednou misi, protože za celý film s nima kdovíjak nemluvil. Obleky mi zpočátku přišly fakt debilní jako v Elysiu, ale nakonec se z nich vyklubala fakt cool věc.

Celkově to byl zábavný akční film s decentním dějem, zajímavým konceptem a kvalitním zpracováním. Nikdy jsem si u toho filmu neříkal, že tomu něco chybí. Bylo to akorát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama