První dojem - Aldnoah Zero

26. července 2014 v 23:07 | Happy |  Anime
A.Z. Je 12-dílné anime od A1P s poměrně zajímavým obsazením. Je tam Urobuchi Gen, Aoki Ei (režisér, co měl například Fate/Zero nebo Hourou Musuko), hudba od Hiroyuki Sawana (AoT, Guilty Crown, Gundam Unicorn...) a character design od Shimury Takako, mangaky stojící právě za Hourou Musuko. Jako něco zajímavého se rozhodně muselo stát.

A stalo se.

Je to zdánlivě generické mecha anime, kde proti sobě stojí dvě frakce (Země a Mars) a technologicky daleko vyspělejší Marťané využijí asasinaci princezny jako záminku na druhou rundu mydlení se, tentokrát finální. Ok, Země se na to 15 let připravovala a vytasí experimentálního mecha pro horkokrevného autistického teenagera, co náhodou jde kolem. O počkat. Žádný experimentální mech není a Marťané všechny strašně rasí. Lidstvo je koseno nezničitelnými a daleko pokročilejšími jedinci.

No a teď máme našeho naprosto apatického zmrda, co při invazi myslí na vejce ve slevě. Bohužel si všechny experimentální mechy vyžádal Argevollen (další mecha anime tuhle sezónu, od studia Xebec), aby mohl být na hovno v koutě. A jak tedy porazí obrovské roboty obklopené všezničujícím polem? Chytře. Nejdřív zkoumá slabiny, vytvoří hypotézu a pak použije prostředí pro svůj prospěch. Jako fajn, dost často měl až moc velké štěstí, že přežil, ale jinak to je fakt geniální. A napínavé.

Je poměrně osvěžující mít seriál, kde protagonista nemá směšně silnou mrdku a nerasí všechno sám zatímco je armáda neschopná. Teď je sice armáda taky poměrně neschopná (přece jenom je puberťák chytřejší než oni), ale je to tak nějak v mezích. A je skutečně zajímavé jak ty oponenty porazí.

Samozřejmě tam je spousta politikaření a důkladná expozice. Možná trošku moc, když teď už jsou za třetinou dílů.

Je to podobně zajímavé jak Gargantia, která měla ale poněkud slabší konec. Pořád to ale patří k nejzajímavějším věcem téhle sezóny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama