První dojem - Parasyte the Maxim

18. října 2014 v 0:57 | Happy |  Anime
Parasyte byl největší překvapení téhle sezóny. Možná protože jsem od něho tolik nečekal. Původně jsem totiž myslel, že to tahleta manga adaptace od studia MADHOUSE bude buď nemastná, neslaná 1:1 adaptace mangy (což je poměrně nuda), nebo naopak něco, co odbočí někam úplně do hajzlu.

Co jsem dostal byl ale skoro perfektní mix. Na jednu stranu poměrně dost věcí změnili. Teď nemluvím o designu postav, který byl značně upliftován (hej, manga je přes 20 let stará). Migi místy vyzní vtipněji (spíše tsukkomi než sociopatický kalkulující parazit) Postavy jsou pozměněné a chovají se jinak. Občas se tam mihnou scény, co by se ještě neměly stát a několik věcí prohodili.

Na druhou stranu tam zachovali (zatím) všechny klíčové scény, díky kterým to nakonec vyjde stejně. Vypadá to tedy jako dost věrná, leč svěží adaptace s výbornou animací.

Mangu mám kompletní a je to skvělá četba. Je to o parazitech, co ovládnou lidi (sežráním jejich mozku) a pak loví jiné. Jeden takový přistane u Schinichiho doma, ale nedostane se k mozku, ovládne pouze jeho pravou ruku. Začne tak nejistá spolupráce s neznámým, amorálním tvorem za účelem přežití. Manga je dosti obsáhlá a důkladně vysvětluje všechny aspekty parazitů, takže se máme na co těšit.

Zajímavostí je, že Migi dabuje Aya Hirano, která se proslavila dabingen Haruhi Suyumiye a taky tím, že se vyspala se všemi členy její kapely kromě basisty, protože basisti jsou očividně zmrdi. Je to její návrat do dabérské scény.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama