Gunpla - HGUC 1/144 RGM-89S Stark Jegan

5. prosince 2014 v 20:09 | Happy |  Ostatní

Model útočné verze Jeganu vypadá fakt zle. Stark Jegan se poprvé objevil v Unicornu a je tedy o cca 17 let starší než zbylé modely. (Pokud jdeme podle času v anime) Má zlé raketomety na ramenou a úžasně vypadající žraločí trysky. Celý je opancéřován a zhruba o hlavu vyšší než prastaré GM. Dokonce jsem si řekl "Tyjo, tenhle by nemusel hned chcípnout".

To se mi bohužel nesplnilo.


No jo.

Po dlouhé době jsem měl volné odpoledne, abych mohl vdechovat plast a lak. Jinak toho teda moc nestíhám.


K modelu samotnému. Je to můj zatím nejnovější (2010 tuším) model a teda je udělaný úžasně. Nepadají mu žádné končetiny a může dokonce dřepovat. Nechtělo se mi věřit kolik to má uvnitř kloubů. Stavěl se svižně (přitom těch leptů bylo pekelně hodně) a má dobrou separaci barev. Ty dva odstíny zelené a šedá jdou dobře dohromady. Bohužel jsem na něm posral co se dalo. Tentokrát jsem totiž chtěl zkusit barvení štětcem (jakože to, co dělají "normální" modeláři) a bylo to docela peklo. Vybarvené trysky ještě jdou, ale ty věci na ramenech jsou zblízka docela ošklivé.


Těsně po sestavení. Tady paradoxně vypadal nejlíp..

Dále jsem to asi moc přehnal s obtiskama. Přece jenom jsem si řekl "Jo, dal jsem za to stovku, tak toho tam nalepím co nejvíc". Bohužel to nevypadá kdovíjak lákavě. Je to spíš přeplácané. Možná je někdy seškrábu až to budu zase lakovat. Po GM Striker jsem si docela věřil, ale Stark Jegan mě holt uzemnil. Největší problém u takových modelů je asi zůstat trpělivý. Já některé věci dělal dost zbrkle a místy i improvizoval. (nenašel jsem můj černý document liner tak jsem to dělal fixou co se rozmázvala) Lekce na příště.

Namaloval jsem žlutě ty píčoviny na ramenou, trysky a světla u raketometů. S obtiskama vypadá jako NASCAR.
Ty trysky vzadu se mi ale líbí hodně, vypadají fakt agresivně.

No a co teď. Mám na skladě Kshatriyu (tu ve videu, která všechny zmasila), Unicorna, Alexe a ještě GP03 Stamen z 0083 OVA. Kshatriyu hodlám jenom lakovat (s nálepkama si dávám pauzu). Na Alexe a Unicorna mám zase obtisky (snad to dopadne lépe..) a Stamena jsem chtěl i zase malovat, tentokrát šedou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama