Nechápu

10. ledna 2015 v 0:57 | Happy |  Ostatní
Za osm let na gymplu jsem se setkal s mnohými názory na anime. Vesměs negativní. Ale to je v pohodě, víceméně jejich názory chápu. Ať už "Nelíbí se mi, jak to je kreslený", "Mají velký oči" nebo třeba i "Nesnáším to, protože to je z Japonska", což je doteď ten nejvíc odzbrojující argument vůbec. Setkal jsem se s mnohým a nakonec jsem to na gymplu vzdal. Ostatně proto si vedu blog. Upřímně nechápu, co to je za statistickou anomálii být jediný ve třídě, co anime (aktivně) sleduje, ale OK.


Přiznám se, že jsem se mé hobby snažil lidem cpát docela zoufale. Ať už všemožné úplatky, že se výměnou podívám na jejich věc, nebo jsem se jim to snažil prodat. Samozřejmě, většinou (jsou výjimky) to nevyšlo. Problém je totiž v tom, že když lidi vůbec nezajímáte, tak je ani nezajímá váš názor na jejich hobby/film/whatever. Zvláštní kategorii si zaslouží ti, co vám cpou své seriály a filmy, a sami se odmítají podívat na cokoliv (hranýho i kreslenýho). Jeden čas mě to neskutečně deprimovalo, protože kamarádka na jiný škole byla vždycky schopná někoho přesvědčit aby se na to díval. Uměla to líp prodat? Měla lepší přátele?

..To jsem tak neschopný?

Dneska jsem po věčnosti měl moment slabosti a poslal kamarádkám 30 vteřinový klip z Death Parade, protože to mělo skvělý taneček. Dostal jsem jenom tohle:

ja fakt nechapu ucel anime. proc to nemuze bejt proste hrany

Ohánět se ignorancí jako zbraní chce koule. Pozitivně mě ta meta otázka nasrala.

No proč to nemůže být prostě hraný. Romantik by řekl, že tak můžete vyjádřit spoustu skvělých věcí, které v jiných médiích nelze. Proto to je taky separátní médium.. Pragmatik řekne, že na hraný všechno nejsou peníze. Estetik vyzdvihne unikátní styl. Akademik by -mohl- navrhnout, že je ručně kreslená animace vlastní disciplínou zasluhující uznání a studium, ale ten nikoho nezajímá a zní trošku jak zmrd. (Pardon, vtípek.) Proč něco vyjadřovat takhle, a ne jinak? Proč se snažit ukazovat cokoliv, můžete prostě číst knihy. Walt Disney se měl oběsit, kreslený věci byly ztráta času. Ježiš, já si na anime pravděpodobně stěžuju mnohem víc, než "hateři", ale kvůli pár věcem, co jste ani neviděli, ačkoliv jste to před 2 lety slíbili, přece nezatratíme médium.

Fuck you.

Tak. V retrospekci to byla moje chyba, že jsem jim to vnutil a očekával jinej výsledek, ale proboha, alespoň něco neutrálního a znuděnýho jako "hmm" nebo "hezký", co říkáte na každou hovadinu, ne? To chce člověk tolik, když očekává trošičku shovívavosti a tolerance od přátel?

Taneček začíná na 40. sekundě a je furt skvělej. Chtěl bych takhle umět tančit.
...
...
Chtěl bych takhle s někým moct tančit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skullka | 11. ledna 2015 v 16:32 | Reagovat

Ježiš jak já tě chápu.
(To s tím jak ti někdo cpe své vlastní věci ale absolutně odmítá ty tvoje je fakt na hovno. Moje oblíbená zkušenost není s anime, ale moje jakože "nejlepší kamarádka" ze třídy, která si po dvou a půl společně strávených letech odmítá furt přečíst cokoliv co napíšu a až teď se mi jí pravděpodobně povedlo uplatit. Lol.)
Ty argumenty jsou vždycky skvělý. Jako, já to těm lidem nechci vnucovat. Jasně, že se jim to nemusí líbit, ale jfc, to je tak hrozný to alespoň zkusit? Kvůli nám? (Jenomže já jsem si uvědomila že když já jsem ochotná dělat věci jako koukat na věci který mi řeknou jiní lidi, tak to neznamená, že oni jsou ochotný taky, protože nejsou, nikdy na nic. Welp.)
Ale teda proč to nemůže bejt hraný je fakt vtipný, ale sama bych byla poměrně zoufalá kdyby mi to někdo řekl. Asi bych se mu nejdřív napsala přesně to co ty si tu napsal, než bych si uvědomila, jak zbytečný by všechno bylo.
Ale s tou neschopností si to říkám stejně. Já teda mám i ve třídě jakože někoho jako já (zezačátku jich tam bylo víc, ale pak odcházeli a propadali), jenomže z těch dvou holek jedna viděla pár anime kdysi dávno a už na to kašle, a ta druhá se do toho ještě nedávno vrátila se mnou (a koukala o hodině pod lavicí na danganronpu), ale teď je velký osvícenec co si našel vztah(y) a udržuje spoustu sociálních kontaktů a nesedí už tolik u počítače protože to je přece hrozný a já bych měla taky přestat (i když dělala úplně to samý) a když jsem teď přišla s tím že jsem začala koukat na anime, o kterým vím že říkala že ho viděla, s tím že "prosím mluv se mnou o pandora hearts" a dozvěděla jsem se že anime je naprd a že se mnou bude mluvit tak akorát o south parku... super no. :'D
Ale tvojí neschopností to není, je to prostě o lidech. Sama mám tu zkušenost já vs. kamarádi na jiných školách. Ale říkám si že jsem na tom ještě dobře, protože jsou lidi co mají rádi anime v nižších ročnících a znám i případy kdy tohle "jedinej ve třídě co kouká na anime" pociťují dost negativně, takže si říkám že si vlastně nemám na co stěžovat. I když jsem čekala, že v tomhle budu něco jako Střední škola knižní kultury shovívavější, no.
A ten opening je hrozně cool, včetně toho tanečku. D:
...well ok nějak jsem se rozkecala a stejně nevím kam jsem se tímhle komentářem chtěla dostat. Ugh.

2 Happy | 13. ledna 2015 v 14:00 | Reagovat

Tak člověka takové věci potěší. :) Je to mnohdy frustrující a já prostě nechápu, co proti tomu tak mají. Dobře, je to kreslený a nelíbí se jim to, OK. Ale občas se tváří, jako bych jim urážel mámu. A ano, na southpark se zase dívají, to jo..

3 Y? | Web | 16. února 2015 v 19:05 | Reagovat

Nejhorší je, když jsi na grafické škole, kde očekáváš, že učitelé budou  brát anime/mangu jako druh umění. Ale ne ... je to naopak. Je to podle nich věc, co může nakreslit/obkreslit každý tím pádem je to pro ně nijak nehodnotný. Hlavně, že každej mangaka má jiný styl kreslení ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama