Gunpla - HGUC 1/144 RX-0 Gundam Unicorn

22. února 2015 v 1:33 | Happy |  Ostatní

Aneb kulminace veškeré Universal Century technologie, Gundam Unicorn je ze stejnojmenné Zeoní fanfikce jako avatar destrukce a zároveň jako klíč k magickému pokladu, co ospravedlňuje posledních 27 let terorismu. Je v dvou verzích, Unicornu, kde má roztomilý roh a nejvíce připomíná paladina, a Destroy mode, kde se vysune jeho pancíř aby odhalil všudypřítomný psycho frame, který vede lidské myšlenky. Na prostou otázku -PROČ- je odhaluje jsem odpověď neznal. Prostě to vypadá cool. Oproti starším mechům je o hlavu vyšší a má dohromady 4 beam sabery, beam bagnum (který vystřelí celý energetický zásobník najednou) a bazuku. Symbolická je jeho barva. V úplně prvním Gundamu říkali stařičkému RX-78 "white devil", přestože byl převážně modrej a červenej. To bylo kvůli jeho původnímu barevnému schématu. Teď to sedí dokonale.


Model samotný měl zatím asi nejvíc malých dílů vůbec, trvalo mi to skoro týden to všechno sestavit. Díky tomu má sice poměrně slušnou artikulaci, ale taky dost často něco vypadne, což je frustrující. K beam saberům sice dodají rukojetě, ale ne čepele, což je nesmyslný, když vezmete v potaz, že dobrá čtvrtina toho jsou růžový/červený součástky.
Dokonce si může na ten beam saber šáhnout a jakoby ho vyndat.
Pobavilo mě, že si dali i tu práci mu dát hardpointy, kam může uklidit zbraně.
Držet beam magnum oběma rukama mě skoro stálo nervy.
Porovnání velikostí.

Unicorn (a Stark Jegan) zatím měli nejlepší porměr cena - zábava. Má to sice menší mouchy s držením částí, ale jinak se skvěle pózuje a to barevný schéma je prostě super. Pomalu dobíhá můj dvouletý hobby-cyklus, takže se dám buď na dělání chleba, neho háčkování. Předítm bych ale chtěl sestavit několik Zeoních modelů a Jestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama