Jak se na FELu jede na ERASMUS

30. března 2015 v 23:41 | Happy |  Ostatní
Zkrátka poměrně obtížně.

Cesta k Erasmu je na ČVUT poměrně trnitá a hlavně to je vlak, co poměrně rychle ujede. Ideálně byste si to měli zařizovat v prváku, abyste na druhák odjeli, ale já v prváku pomalu ani nevěděl, kde jsou záchody. Takže jsem se zapsal teď v říjnu, abych mohl jet v třeťáku (což přináší svojí vlastní sadu problémů, ale což). První věc je poměrně snadná, prostě podáte přihlášku na tři školy vašeho výběru v interním systému školy. Ideálně byste měli alespoň trošku tušit co se tam bude učit, ale jak jsem se koukal u spolužáků, tak to je buď úplně jedno, nebo naopak váš vymazlený seznam předmětů okamžitě pošlou do hajzlu.

Pak čekáte. V tomhle okamžiku si zahrají proděkané kámen nůžky papír, podívají se na vaše studijní výsledky (pod 1.8 se to prý nedoporučuje..) a pošlou to dál. Poté čekáte někdy do ledna na jazykovou zkoušku. Přemýšlím, jestli jsem to nějak nevochcal tím, že jsem se hlásil na německé školy a zapsal si jenom zkoušku z němčiny, přestože dost předmětů tam bude anglicky. Ne, že bych s tím měl problém, ale asi jsem si nepřipadal dost testován.

Měsíc na to přijdou výsledky a hlavně NOMINACE. Člověk si říká: "JO! JE TO TAM", ale ono vlastně houby. Dostali jsme následně email, že si máme sami zařídit learning agreementy (což je dokument kde se zavazujete k tomu že budete studovat to a to, z čehož vám to a to uznají), srovnávací arch (to je jenom zvláštní byrokratická masáž u nás na ČVUT, to normály nezajímá) a nakonec přihlášku. Ha. Já dostal nakonec nominaci do univerzity v Saarlandu, což byla moje první volba (i když nevím, jestli to ovlivnily moje akademické výsledky, nebo fakt, že jsem tam chtěl asi jediný).

Bohužel přihláška na jejich webu nebyla. Respektive byly tam 3. Normální, pro zahraniční studenty, výměnné studenty z východní Evropy (což bychom vlastně mohli být..) Poslal jsem hodné paní na jejich studijním rozsáhlý email a dostal prostou odpověď, že to řešit nemusím, že po dodání NOMINACE od školy mi sami pošlou materiály. Ale kdy? Okamžitě jsem prudil zase našeho koordinátora, který jí NOMINACI poslal. Následně všechno utichlo. Skutečně nenávidím, když vkládám svůj osud do cizích rukou.

Ještě je třeba, abyste pro výjezd měli uznaný alespoň jeden povinný předmět. To je v mém případě strojové učení a optimalizace (ano, kvůli tomu se tolik nevyplácí jet ve třeťáku). Optimalizaci prý neuznávají nikomu, ale strojové učení mi garant předmětu snad podepíše, pokud si na to vzpomene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama