Gunpla - HGUC 1/144 NZ-666 Kshatriya

24. května 2015 v 2:07 | Happy
Kshatriya je jednoduše řečeno monstrózní bestie, jedna z největších věcí v měřítku 1/144 (pokud nepočítáte nemocný nesmysly jako Dendrobium nebo Neo Zeong), směle se může rovnat s 1/100 modely. V anime to byla skutečná nestvůra, co měla na kontě tucet Jeganů a k tomu párek ReZelů. Pilotoval jí klon rozkošné Elpeo Ple z Gundam ZZ, Marida Cruz. Je to pokračovatel Queen Mansy opět z Gundam ZZ.


Má velmi chabou výzbroj, místo nějaké paprskové pušky/kulometu/raketometu má 2 paprskové kanóny v hrudníku, 2 beam sabery a 4 obrovská křídla, která schovávají zaprvé trysky, zadruhé funnely. To jsou miniaturní, myslí ovládané drony, co mohou používat jenom zvláštní lidí, co se nazývají newtypes. Díky dohromady 8 párům trysek je překvapivě mobilní.

Dost možná víc plastu, než předchozí 3 modely dohromady.

Má docela malou hlavu oproti tělu.
Díky tomu, že patří ke frakci Sleeves, má typické velmi ornamentální ozdoby, zvláště "rukávy". (Jeden z nich jsem ztratil a dostal z toho panický záchvat, doteď se nenašel)

Tady je konečně s křídly, jsou velmi dobře pózovatelné, ty cecíky uvnitř jsou funnely. Dále mají manipulační chňapáky. Jediná další výbava jsou dva beam sabers.
Osobně se mi líbila konfigurace s jedním křídlem jako masivním štítem.
S podstavcem se s tím dají dělat slušné kreace.

Co se týče poměru ceny/zábavy, je to spíš horší, platil jsem docela dost na daních a nakonec bylo stavění 4 křídel fakt repetivní. Líbil se mi ale kontrast, že Federace má spoustu základních grunt-modelů jako v klasické armádě, zatímco Zeon měl šílený nestvůry, co byly drahý a nepraktický.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama